Коллекция border="0"width="35%"
Воскресенье, 17.02.2019, 21:07
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная Каталог статейРегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [1]
Статьи об нумизматике Российской империи. [2]
Статьи об нумизматике Российской империи.
Статьи об украинской нумизматике [1]
Статьи об украинской нумизматике.
Статьи об нумизматике России [1]
Статьи об нумизматике России.
Статистика
Форма входа
Главная » Статьи » Мои статьи

До 100 - річчя випуску перших марок України виготовлено сувенірний набір з марок та монети.

Національний оператор почтового зв’язку України "Укрпошта" разом з Національним Банком України виготовили сувенірний набір з марок та монети.

 

 

 

 

Підготовка до введення в обіг власне поштових марок розпочалася ще у квітні 1918 року за часів УЦР. Зокрема, 20 квітня 1918 року Рада Народних Міністрів УНР виділила Народному Міністерству пошт і телеграфів 30 тисяч карбованців на облаштування сховища для зберігання поштових марок. У більшості каталогів поштових марок України подається, що шагівки було введено в обіг 18 липня 1918 року.

 

    

 

На марках авторства А. Середи міститься зображення тризуба на тлі сонця (10 шагів) та селянина з косою (20 шагів). Автором марок наступних трьох номіналів є Г. Нарбут. Центральним елементом марки номіналом у 30 шагів є дівоча голова у вінку (алегорія «Молода Україна»), на марці у 40 шагів міститься тризуб в обрамленні рослинного орнаменту та два схрещені поштові ріжки в правому нижньому куті. На марці 50 шагів Г. Нарбут так само використовує рослинний орнамент та два схрещені поштові ріжки — цього разу у верхній її частині. На всіх п’яти марках міститься напис «Українська Народня Республіка».

 

На території  Західної України (ЗУНР)  проводилися: 

«Львівський» випуск - надпечатка ручним металевим штемпелем в восьмикутної рамці міського герба Львова та назви республіки «Західно Укр. Народна Республіка» чорною фарбою на чотирьох австрійських поштових марках.  Був проведений у Львові 20 листопада 1918 роки. Марки були в обігу у Львові два дні і пізніше деякий час в Станіславі (Івано-Франківськ),  Ходорові та Коломиї.

 

 

«Коломийський» випуск - друкарська надпечатка чорною фарбою в два рядки «Укр. Н.Р.» і нового номіналу без вказівки валюти на чотирьох австрійських марках. Надпечатка проводилася в друкарні Браунера (Коломия).

 

Національний оператор почтового зв’язку України "Укрпошта" 9 жовтня 2018 року ввела в обіг блок поштових марок  "До 100 - річчя випуску перших марок України".

 

 

Блок № 162 «Перші українські поштові марки доби визвольних змагань 1917-1921 років» з двох марок:

- № 1669 «100-річчя перших українських поштових марок (Українська Народня Республіка (40 шагів)»;

- № 1670 «100-річчя перших українських поштових марок (Західно Укр. Народна Република)».

 

Поля блоку художньо оформлені. В горі блоку напис: «Перші українські поштові марки доби визвольних змагань 1917-1921 років».  В низу блоку написи: «Першу серію марок державної пошти УНР (5 сюжетів з номіналами 10 – 15 шагів) введено в обіг у липні 1918 року. Ескізи для них виконали Георгій Нарбут та Антін Середа.  Надрук  із  зображенням лева  та  написом  «Західно Укр. Народна Република»  у восьмикутній  рамці  на  австрійських  поштових  марках  чотирьох сюжетів було здійснено у Львові 20 листопада 1918 року»,  «100 років»  та  зображення логотипу XVI Національної філателістичної виставки.

 

Формат  блоку – 100х70 мм.

Формат кожної марки – 40х30 мм.

Номінал кожної марки  – 15,00 грн.

Тираж блоку – 30 000 примірників (із них 500 – неперфоровані та пронумеровані для учасників XVI Національної філателістичної виставки та для заохочення активістів філателістичного руху в Україні).

На полях блоку штриховий код – 4823027144474.

Блок – багатоколірний; спосіб  друку – офсет, інтагліо.

Блок надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів».

Дизайн блоку та штемпеля Володимира Тарана.

 

Національний Банк України 25 вересня 2018 випустив нову монету "100-річчя випуску перших поштових марок України".

 

 

Номінал 5 грн.  Метал - нейзильбер.  Маса - 16.54 гр.  Діаметр - 35 мм. Тираж - 45000 шт.

 

Присвячена шагам - розмінному грошовому знаку Української Народної Республіки, що дорівнював 1/100 гривні та випускався у вигляді марок номіналом 10, 20, 30, 40, 50 шагів. Шаги попередньо задумувалися лише як поштові марки. Але за часів Центральної Ради в Україні відчувалася різка нестача дрібних розрахункових знаків, потреба в яких зростала місяць у місяць. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року були випущені марки-шагівки, що вживалися замість монет, які зникли з обігу.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено кольорове зображення марки 50 шагів (використано тамподрук) та написи: ПЕРШІ ПОШТОВІ МАРКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (по колу), 100 РОКІВ (унизу).

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого написи УКРАЇНА/2018, під якими відтворено фрагмент марки 30 шагів, ліворуч - номінал монети 5 ГРИВЕНЬ (вертикальний напис) та написи: 1918, ХОДИТЬ/НАРІВНІ/З ДЗВІНКОЮ/МОНЕТОЮ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

 

Джерело: НБУ

Джерело: Укрпошта

Категория: Мои статьи | Добавил: Suzik (21.11.2018) | Автор: Сергій E W
Просмотров: 94 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корзина
Ваша корзина пуста
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2019
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz