Коллекция border="0"width="35%"
Пятница, 25.09.2020, 20:07
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная 2003-2004 ГОД ВЫПУСКАРегистрацияВход
Меню сайта
Статистика
Форма входа

"Свято Великодня"(2003)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000 
 

Присвячена найбільшому святу християнської релігії - Великодню, яке супроводжується всеношною, урочистими хресними ходами, церковними дзвонами та пісноспівами, що славлять Ісуса Христа, який своїм воскресінням переміг смерть і відкрив таїнство вічного життя.


На аверсі монети зображено композицію з семи писанок, прикрашених орнаментами різних регіонів України, у середині якої розміщено малий Державний Герб України, а над ним рік карбування монети - 2003; в оточенні стилізованого орнаменту з верби розміщено написи: УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ, та логотип Монетного двору Національного банку України.


На реверсі монети зображено багатофігурну композицію (урочистий вихід з церкви з плащаницею, хрестами, хоругвами та свічками на чолі з священиком) з традиційним святковим обрядом освячення, над якою розміщено напис: ВЕЛИКДЕНЬ.

 

"Літак Ан-2"(2003)

 

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000 


Присвячена багатоцільовому літаку, призначеному для перевезення вантажів і пасажирів, родоначальнику великого сімейства “Анів”. Перший політ літака відбувся 31 серпня 1947 року, а серійне виробництво розпочато в 1949 році на Київському авіазаводі (нині - “Авіант”). Усього розроблено 18 модифікацій літака. АН-2 - один із наймасовіших і довговічніших літаків у світі, серійний випуск якого продовжується. Він експортувався в 23 країни світу.

На аверсі монети в центрі в намистовому колі зображено малий Державний Герб України в оточенні алегоричної композиції із сонця, стилізованого крила, птахів (праворуч) та зірок, що втілює мрію людства досягти космічних висот, та кругові написи: УКРАЇНА, 2003, 5, ГРИВЕНЬ. та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено літак АН-2 та кругові написи: угорі - ЛІТАКИ УКРАЇНИ; унизу - АН-2 та AN-2, між якими розміщено логотип “АН”.

 

 

"2500 років Євпаторії"(2003)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 


Присвячена цьому стародавньому місту. Наприкінці VI - початку V ст. до н.е. під час грецької колонізації виникло античне місто Керкінітида. Уперше в письмових джерелах про нього згадує Гекатей Мілетський, пізніше – Геродот, Птолемей, Арріан. Нині Євпаторія – це всеукраїнська дитяча оздоровниця, кліматичний і бальнеогрязьовий курорт.


На аверсі монети стилізоване зображення сонця і моря, угорі розміщено рік карбування монети 2003, під яким – малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі моря у верхній частині монетного поля розміщено колаж із зображенням пам`яток архітектури та сучасних споруд, у центрі – напис у два рядки: ЄВПАТОРІЯ, 2500 років, на передньому плані – амфора, а на ній – чайка.

 

 

"150 років Центральному державному історичному архіву України"(2003)

 

 

Номинал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 30 000 
 

Присвячена одному з найдавніших архівосховищ держави - Центральному державному історичному архіву України, який було засновано в 1852 році за ініціативою Тимчасової комісії для розгляду давніх актів при київському, подільському та волинському генерал-губернаторові та який розпочав свою діяльність в 1853 році. Сьогодні зібрання архіву налічує близько 1,5 млн. одиниць зберігання унікальних документів з історії України ХІІІ - початку ХХ століть, серед яких є пергаментні грамоти ХІІІ - ХV ст., універсали українських гетьманів, Колекція інкунабул та стародруків, Архів Коша Нової Запорізької Січі, Генеральний опис Лівобережної України,документи установ Гетьманщини, монастирських і церковних фондів, особові фонди.


На аверсі монети розміщено написи: у центрі рукописним шрифтом - ГРИВЕНЬ, над яким номінал монети - 5, у зовнішньому колі - УКРАЇНА (угорі), 2003 (унизу). Праворуч унизу - малий Державний Герб України на фоні сургучної печатки та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено пісковий годинник, як символ часу, на тлі якого розміщено дати - 1852 (угорі) та 2002 (унизу), ліворуч та праворуч від годинника - книги, карти, фотографії. По колу розміщено напис: ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ.

 

 

"60 років визволення Києва від загарбників"(2003)

 

 

Номинал - 5 гривень  
Метал - нейзильбер
Маса, гр 16.54
Діаметр, мм - 35
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 
 

Присвячена 60-й річниці визволення столиці України м.Києва від фашистських загарбників у листопаді 1943 року у ході знаменної наступальної операції другого періоду Великої Вітчизняної війни - битви за Дніпро, результатом якої було знищення `Східного валу` та завершення корінного перелому в ході війни.


На аверсі монети розміщено: угорі рік карбування монети 2003, під ним малий Державний Герб України та написи у три рядки: УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ; праворуч на монетах зображено меморіальну дошку та вічний вогонь,та логотип Монетного двору Національного банку України.


На реверсі монети зображено: угорі план-схему наступу радянських військ, унизу стилізовану сцену форсування Дніпра, на другому плані - панорама міста Києва; розміщено написи: угорі праворуч у три рядки - 60 РОКІВ ВИЗВОЛЕННЯ КИЄВА, унизу ліворуч півколом - ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА.

 

 

"Бандура"(2003)

 

 

 

Номинал - 5 гривень 
Метал - біметалеві із недорогоцінних металів
Маса, гр 9.4
Діаметр, мм - 28
Гурт - секторальне рифлення
Тираж, штук - 30 000 


Присвячена українському народному струнно-щипковому музичному інструменту. Бандура – це один з найпоширеніших українських народних інструментів і відома з XV ст. З 20-х років XX ст. мистецтво гри на бандурі переживає період відродження.


На рельєфній поверхні поля аверсу, яка символічно відтворює струни бандури, у вигляді стилізованого барокового орнаменту передана українська пісня. Угорі розміщено малий Державний Герб України, стилізовані написи під козацький шрифт УКРАЇНА, унизу – рік карбування монети 2003, 5 ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.


На реверсі монети зображено бандуру, по колу – бароковий орнамент і стилізований під козацький шрифт напис БАНДУРА.

 

"Серж Лифар" (2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 
 

Присвячена 100-річчю від дня народження видатного артиста балету, балетмейстера, педагога та теоретика балетного мистецтва Сергія Михайловича Лифаря (1904-1986 рр.), який народився у м. Києві. З 1929 року Серж Лифар - перший танцівник, хореограф та педагог театру “Гранд-Опера” в Парижі, якого називали “поетом руху”. Він створив свою систему виховання танцівника.


На аверсі на тлі рельєфного квадрата зображено стилізовану фігуру танцівника в образі Ікара (одна з найвідоміших ролей Лифаря), праворуч на дзеркальному тлі монети розміщено малий Державний Герб України, написи півколом: УКРАЇНА, 2004, 2, ГРИВНІ та логотип Монетного двору Національного банку України.


На реверсі монети зображено профіль Сержа Лифаря (звернений праворуч) і напис у два рядки СЕРЖ ЛИФАР (унизу) та праворуч півколом роки життя 1904-1986.

 

 

"Чемпіонат світу з футболу 2006"(2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 50 000 

 

Присвячена чемпіонату світу з футболу на кубок FIFA 2006 року, який відбудеться в Німеччині.


На аверсі монети зображено м’яч у сітці воріт, угорі - малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, праворуч від воріт розміщено написи: 2, ГРИВНІ, 2004, та логотип Монетного двору Національного банку України.


На реверсі монети на тлі сітки воріт зображено футболіста та воротаря з м’ячем під час гри та унизу розміщено написи 2006,ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ, НІМЕЧЧИНА, 2006

 

"Азовка" (2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 


Присвячена ссавцю ряду китоподібних, представникові родини дельфінових у фауні України, вузькоареальному реліктовому підвиду, місця поширення якого – Чорне та Азовське моря. Азовку занесено до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.


На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи в чотири рядки:УКРАЇНА, 2 ГРИВНІ, 2004, крім того, та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображені дві азовки з бульками повітря, унизу – кущик водорості, та розміщено кругові написи: АЗОВКА (праворуч) та PHOECENA PHOECENA RELICTA ABEL (ліворуч).

 

 

"Марія Заньковецька"(2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена 150-річчю від дня народження видатної актриси, громадської діячки, одній з основоположників українського національного театру, першій народній артистці України (1923) - Марії Костянтинівні Заньковецькій.

На аверсі на дзеркальному тлі розміщено малий Державний Герб України, написи УКРАЇНА (угорі), 2 ГРИВНІ/2004 (унизу); зображено стилізовану квітку (у центрі), ця композиція праворуч обрамлена стилізованою сценічною завісою. Також на монеті розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на передньому плані праворуч зображено портрет Марії Заньковецької, на другому плані - стилізований квітковий орнамент та по колу ліворуч розміщено напис МАРІЯ ЗАНЬКОВЕЦЬКА, унизу - роки життя 1854-1934.

 

 

"Олександр Довженко" (2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена 110-річчю від дня народження фундатора української національної школи кінематографії, письменнику, художнику – Олександру Петровичу Довженку (1894 – 1956), який народився у м. Сосниця на Чернігівщині. Довженко – поет і філософ екрана, геніальний режисер, кінофільм `Земля` якого увійшов до 12 кращих світових кінострічок, самобутній письменник-романтик, якого називають Гомером ХХ ст.

На аверсі монети зображено хлопчика, який стоїть у човні зі свічкою в руці і пливе по річці часу назустріч своїй долі, ліворуч від композиції розміщено рік карбування монети – 2004, під яким малий Державний Герб України та номінал – 2 ГРИВНІ, праворуч – напис півколом УКРАЇНА та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Олександра Довженка та розміщено написи: праворуч у два рядки роки життя – 1894-1956, ліворуч півколом – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО.

 

 

"Микола Бажан" (2004)

 

 

Номинал - 2 гривні 
Метал - нейзильбер
Маса, гр 12.8
Діаметр, мм - 31
Гурт - рифлений
Тираж, штук - 30 000 

 

Присвячена 100-річчю від дня народження поета, редактора, театрознавця, кінокритика, кіносценариста, перекладача, державного і громадського діяча – Миколи Платоновича Бажана (1904 – 1983), який народився в м. Кам`янці-Подільському (нині Хмельницька обл.). М.П. Бажан – людина надзвичайно широкої ерудиції, справжній енциклопедист, академік Академії наук УРСР (1951), заслужений діяч науки УРСР (1966), коло інтересів якого охоплювало майже всі сфери культурного життя України. Він був ініціатором і науковим керівником видання `Українська Радянська Енциклопедія`. Та передусім Бажан увійшов в історію України як поет. Для його поезії характерні піднесеність інтонацій, епічність звучання, переважання патріотичних і громадянських мотивів.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під ним напис – УКРАЇНА, у центрі монети – композиція з олівця, ручки з крилом Пегаса та пензлика, праворуч написи: 2/ГРИВНІ, унизу рік карбування монети – 2004 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Миколи Бажана, по боках півколом розміщено написи: ліворуч – МИКОЛА БАЖАН, праворуч роки життя – 1904 – 1983.

&

Поиск
Календарь
«  Сентябрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru Рубрикатор-каталог сайтов на wwwRealty.net, прямые ссылки
    Copyright MyCorp © 2020
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz